Formule 1..!!:D-Nej..jezdci Součastnosti

16. června 2007 v 20:51 | Lucka and werík..!!:D xD |  Auto!!
Alonso:

Životopis

Čtyřletý Fernando Alonso se v roce 1985 poprvé objevil na startu závdů motokár. V letech 1988-1990 se stává mistrem Asturias Infant Karting, když zvítězil ve všech osmi závodech a je již více než jasné, že se rodí nový talent motoristického sportu. V letech 1990-1991 se stává mistrem Asturias Cadet Karting, vítězí v Vasc Cadet Championship a je druhý v Spanish Cadet Championship. V roce 1995 je mistrem Španělska v motokárách a třetí na mistrovství světa ve stejné disciplíně. V následujícím roce si zopakuje mistrovské tažení Španělskem a ani ve světovém šampionátu nepozná přemožitele. V letech 1997 a 1998 startuje v Inter A karting a vítězí v mistrovství Španělska a Itálie a je druhý na mistrovství Evropy. V roce 1999 debutuje ve Formuli Nissan a po šesti vítězstvích získáva titul. V následujícím roce je už ve Formuli 3000, čož je jen krůček do královské disciplíny. Týmu Astromega zajistil 17 mistrovských bodů a vítězství v belgickém Spa v konečném hodnocení končí na čtvrtém místě. V roce 2001 má možnost ukázat své kvality ve formuli 1, ale tým Minardi nemá dostatečně konkurence schopný vůz. Jeho talentu si všimnul Flavio Briatore a tak pro rok 2002 Alonso zmizel ze závodních okruhů, aby se připravil jako testovací jezdec Renaultu pro ostrý vstup do sezóny 2003. Alonso prokázal své kvality a hned ve druhém závodě sezóny 2003, kterým byla Velká cena Malajsie, stál poprvé ve své kariéře na stupních vítězů a dokonce startoval z prvního místa na roštu. Pří Velké ceně Maďarska se postaral o to aby se přepisovaly historické tabulky, stal se nejmladším vítězem Grand Prix v historii.
V roce 2004 společně s Jarno Trullim tvrdě pracovali na vývoji závodního týmu Renaultu, ale jen paběrkovali. Jediný úspěch zaznamenal pouze Jarno Trulli, když zvítězil v Monaku. Veškeré úsilí se projevilo v následující sezóně a Fernando se stal nejmladším mistrem světa.
Sezóna 2006 začala vítězstvím hned v úvodním závodě. Jediným jeho soupeřem se stal Michael Schumacher, který ale naopak mírně ztratil v počátečních závodech. Před polovinou sezóny měl Alonso skóre závodů 5 vítězství a několik druhých míst. Nikdy neskončil hůř než druhý. Ale jak sezóna pokračovala, Alonso začal svůj náskok postupně ztrácet. V Číne ho Schumacher dokonce i předstihl. Ale Michael Schumacher neměl štěstí a při závodě v Japonsku odstoupil z prvního místa. V tomto momentě měl Alonso k titulu hodně blízko. A v poslední Velké Ceně v Brazílii ho také získal. Stal se tak nejmladším jezdcem, který titul dokázal obhájit.
V sezóně 2007 bude jezdit pro stáj McLaren Mercedes, kde jeho týmovým kolegou bude Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton:
Lewis Carl Hamilton (* 7. ledna 1985 Tewin, Hertfordshire, Velká Británie) je britský pilot Formule 1, v současnosti jezdí za McLaren.
Lewis Hamilton se narodil v malém městečku Tewin v hrabství Hertfordshire. Jeho prarodiče z otcovy strany emigrovali do Anglie z karibského ostrova Grenada.

Motokáry

Hamilton začal závodit na motokárách v roce 1995, když mu bylo osm let. Hned v prvním roce se stal britským šampionem ve třídě Kadet. V roce 1996 a 1997 vyhrál sérii McLaren Mercedes Champions of the Future a od roku 1998 je členem programu na výchovu mladých pilotů McLarenu. V roce 2000, posledním roce v motokárách, se stal mistrem Evropy a vítězem Světového poháru ve třídě Formula A.
Michael Schumacher:
Michael Schumacher (* 3.ledna 1969 v Hürthu, Severní Porýní - Vestfálsko) je německý pilot formule 1 (F1). Statisticky je to nejúspěšnější pilot formule 1 vůbec, neboť získal sedm titulů mistra světa (v letech 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004).
Jeho bratr Ralf Schumacher je také pilotem F1.

Začátky

Michael Schumacher zahájil sportovní kariéru, tak jako většina jeho kolegů, na motokárách. Jeho otec Rolf, který motokáry stavěl, ho k tomuto sportu přivedl již ve 4 letech a protože v Karpenu (Schumacherovo rodné město) byla motokárová dráha, bylo i kde trénovat. Michaelovi bylo 12 let, když chtěl poprvé startovat v oficiálním mistrovství Německa, ale protože německé předpisy dovolují start jezdcům starší 14 let, musel otec pro syna sehnat potřebná povolení.
 • Motokáry
  • 1984 - Juniorský mistr Německa
  • 1985 - Juniorský mistr Německa
  • 1985 - Finalista Mistrovství světa
  • 1986 - 3.místo Mistrovství Německa
  • 1986 - 3.místo Mistrovství Evropy
  • 1987 - Mistr Německa
  • 1987 - Mistr Evropy

Formule Ford

Rokem 1988 začala pro Schumachera nová závodní kariéra ve formulových vozech, když zvítězil v 9 závodech Formule Konig a stal se německým šampiónem. Ten samý rok ještě stihl čtyři závody evropského mistrovství Formule Ford 1600 a po vítězství v Zandvoortu si zajistil druhé místo na Mistrovství Evropy a 6. místo na Mistrovství Německa Formule Ford 1600.
 • Formule Ford
  • 1988 - Mistr Německa Formule Konig
  • 1988 - 2. místo Mistrovství Evropy
  • 1988 - 6. místo Mistrovství Německa
 • Vítězství
  • 9x v sérii Formule Konig
  • Zandvoort Formule Ford

Formule 3

Pro rok 1989 podepsal Michael smlouvu s týmem WTS v německém Mistrovství Formule 3, aby byl k ruce Frenzenovi. Oba skončili druzí jeden bod za Wendlingerem. Schumacher nakonec klasifikován na třetím místě. V Macau zvítězil v první jízdě, ale protože ostatní nedokončil nebyl klasifikován. V roce 1990 zůstal ve stejném týmu a to se mu vyplatilo, protože se stal mistrem. Dokonce zvítězil i v prestižním závodě Grand Prix Macau. S vozem Mercedes startoval ve skupině C a zvítězil v Mexiku spolu s Massem byl druhý v Dijonu a Nurburgringu a v celkovém mistrovství je 5 s 21 body.
Lucibuska:je to takowej uplně supr jezdec je plstě nej........!!!:D xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama